همیشه اعتقاد داشتم که برای ادامه مسیر رسیدن به اهدافم به یک منبع قدرت  دائمی نیاز دارم. منبعی که به من انگیز و قدرت ادامه دادن را بدهد. احتمالا این موضوع شامل همه شما دوستان هم می شود. الان به یقین میگم اون منبع را پیدا کردم یا شاید بهتره  بگویم به یاد آوردم و با اعتقاد کامل میگم اون منبع خداست.

شاید الان پیش خودتون میگید : شاهکار کردی؟ تازه فهمیدی؟؟ یا شاید هم نگید اما من اینو میدونم که خدا برای منم مثل خیلی ها یک حضور دائمی و همیشگی داشته و از آنجایی که ذات انسان اینه که وقتی یه چیزی همیشگی شد تکراری میشه و اهمیت اون در ذهن کمرنگ میشه چون فکر میکنیم همیشه هست. برای من دقیقا همین اتفاق افتاده همیشه این موضوع در ذهنم تداعی میشد که خدا همیشه هست ولی امروز که در نهایت دلتنگی همسرم بودم ناگهان حس کردم چقدر دلتنگ خدا هستم از نهایت هم بیشتر...

از قضا با تغییر کانال تلویزیون دیدم شبکه1 تیتراژ فیلم شوق پرواز را پخش میکند. موقعی که به صورت سریال پخش می شد موفق به دیدنش نشدم اما امروز با حرص و ولع و اشتیاق زیاد نشستم وتماشا کردم. این فیلم بخشی از زندگی شهید عباس بابائی از خلبانان و فرماندهان برجسته ایران است. با بازی برجسته و محشر شهاب حسینی در نقش این شهید.

دقیقه به دقیقه این فیلم اشک ریختم بخاطر اینکه چقدر گاهی ما فراموش کار می شویم. در انواع برنامه های اجتماعی موبایل ها و کامپیوترها دم از اسطوره هایی میزنیم که حتی از صحت آنها مطلع نیستیم و افسانه های ملت های دیگر را چنان با ولع میبینیم و می خوانیم که انگار جزئی از ما هستند اما واقعا چقدر از بزرگان خودمان همین بزرگانی که چه در جنگهایی که در این سده اخیر جان خود را در ازای هیچ چیز مادی فدا کردن یا بزرگان علم و هنر و ... یاد میکنیم؟ به جرات میگوییم هیچچچچ. همه چیز در هاله ایی از ابهامات سیاسی نامرئی شده. وقتی در سطح جامعه و خانواده پای حرف همدیگر مینشینیم هر چیز میگوییم الا از بزرگان بلکه چیز جدیدی یاد بگیریم.

 راستش این روزها خیلی دلم برای کشورمان می سوزد ، دلم برای دور باطل خوردن چرخ مملکتم به درد می آید ، دلم برای جلو نرفتن کشورم ریش ریش می شود. آیا شما هم این احساس من را درک میکنید؟

وقتی فکر میکنم انسانهایی مثل ما اما با روحی بزرگ در صحنه های مختلف استقامت کردند تا ایران ایران بماند وامنیتش حفظ گردد و الان اینجور ایران ما با پوسته ایی زیبا از درون در حال خورده شدن است تمام غم عالم را بر قلبم حس میکنم. در جز خیلی کوچک تلاش میکنم که از خودم اصلاح را شروع کنم . هرگز دلم نمیخواهد بخاطر اختلافات سلیقه امنیت کشورم مثل کشورهای همسایه بهم بخورد. آرزوی اتمام جنگ و شروع صلح و آرامش را از ته قلبم برای همه دنیا دارم.

بر من خرده نگیرید فقط بخشی از افکارم بود و الان که دوباره خوندم حس کردم خوب نتونستم حق مطلب را ادا کنم. به بزرگواری خودتون ببخشید.

 

[ جمعه ۱٧ امرداد ۱۳٩۳ ] [ ٩:٢۸ ‎ب.ظ ] [ زهرا فرشید ]