در اردیبهشت ماه نمایشگاه کشاورزی و همه گرایش ها و زیر شاخه های آن در شیراز برای چندمین سال برگزار شد که از اقبال خوب من همزمان بود با روزهایی که  من در شیراز حضور داشتم. اما نمایشگاه چندان برایم جالب نبود چون خبری از گلها و چمن ها و نمایش ارقام و گونه های جدید و همچنین معرفی ادوات و تکنولوژی های جدید چه در بخش گلهای فصلی و چه در بخش شاخه بریدنی ها و سایر بخش ها و همچنین فضای سبز شهری نبود و این نمایشگاه تمرکز بیشتری بر روی بخش دام و طیور ، ماشین آلات و عرضه انواع کودها و سم ها داشت. نه خبری از کشت ارگانیک بود و  نه ترویج کاهش استفاده از مواد شیمیایی ... در واقع بازار فروشی بود که به بیننده کنجکاوی مثل من که فقط برای کسب اطلاعات و نه خرید سر زده بود توجهی نمیشد و حتی دریغ از یک بروشور. خلاصه دست خالی برگشتم.

فقط چندتا چیز کوچک نظر من را جلب کرد که یکی شرکتی بود که خانه های طرح کردی با جس بتون به صورت پیش ساز تولید میکرد که بسیار زیبا بود. که بنظرم آمد بکار بردنشان در پارک ها و ویلاهای شخصی جالب باشد.

 این نکته را بگویم که برای افراد فعال در رشته کشاورزی این نمایشگاه قطعا مفید بوده خصوصا دوستانی که در گرایشاتی غیر از باغبانی و فضای سبز و گیاهان زینتی هستند سود خوبی برده اند و برای منی که تخصصم گیاهان زینتی هست و در این رشته نیز فعال نمی باشم قطعا نمیتوانست بیش از این مفید باشد و گناه بر گردن من است نه دیگران.

 

 


برای دوستانی که در رشته میوه کاری تحصیل کرده و فعال هستند نیز ادوات خوبی آورده شده بود مثلا برا بحث مهم مراحل پس از برداشت میوه دستگاه های سبز زدایی و همچنین مرتب سازی ، شتشو و .. میوه ها به نمایش گذاشته شده بود.

یک مشکل نبود روشنایی کافی در نمایشگاه بود که چون به شب برخورد کردم بخش های بیرونی را اصلا نتوانستم ببینم.

 

 

 

 

[ سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳٩۳ ] [ ٩:٠٧ ‎ب.ظ ] [ زهرا فرشید ]