الف -تنوع گیاهی  درمناطق گرمسیری جنوب کشور بسیار محدود است ولی مراودات گسترده جهانی باعث شده که افراد علاقه مند از قدیم الایام در مسافرتهایی که به کشورهای گرمسیری جهان داشته اند تعدادی گل و گیاه هم همراه خود بیاورند.

 گاهی این قبیل گیاهان برحسب شرایط بصورت گسترده ای ترویج شده اند ولی تعدادی هم بصورت محدود و ناشناخته باقیمانده اند لذا ازکلیه علاقه مندان به گل وگیاه و بینندگان عزیز وبلاگ « من یک جوانه ام » که درمناطق جنوبی کشور با آب و هوای گرم و خشک یا گرم و مرطوب زندگی می کنند درصورتیکه گیاهانی ( اعم از درخت،درختچه،بوته،پیچ و...) درمناطقشان وجود دارد که دارای فرم یا گل زیبا می باشند وشناسایی نشده اند و گسترش نیافته اند ،درخواست دارم که تصاویری واضح و شفاف از ساقه،برگ،گل واحیانا میوه را به ایمیل من به آدرس faraj.dehdari@yahoo.com ارسال تا درصورت امکان به شناسایی و ترویج آن گیاه اقدام نماییم .

ب –تکمیل و تصحیح و پر بارتر کردن مطالبی که در وبلاگ گذاشته می شود منوط به اظهار نظرهای علمی ،ادیبانه ومشفقانه بینندگان عزیز می باشد. متاسفانه علاقه مندان گل وگیاه در رابطه با مطالبی که گذاشته می شود هیچگونه نظری ارائه نمی نمایند فقط تعداد معدودی اظهار نظر می کنند . از طرف دیگر من به عنوان نویسنده وبلاگ از تعداد افرادی که از مطالبم بازدید می کنند بی اطلاعم .در نتیجه از نواقص کارم و میزان اثر بخشی آن اطلاع ندارم . ای کاش ارتباطات ما و بینندگان به طریقی بیشتر می شد.

[ شنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩۳ ] [ ۸:۳٥ ‎ق.ظ ] [ فرج الله دهداری نژاد ]