یک سلام بهاری در این روزهای زیبای بهار تقدیم به دوستان و خوانندگان وبلاگ من یک جوانه ام. در ابتدا خدمت شما عرض میکنم که در راستای اشاعه فرهنگ ترویج و آموزش مسائل کشاورزی توسط دانش آموختگان این رشته، وبلاگ جدید باغبانی راه اندازی شده تا دوستان علاقه مند به کشاورزی و باغبانی  بتوانند از مطالب بیشتری در این حوزه استفاده نمایند.

سال گذشته گیاهی در فضای سبز رامسر دیدم که توسط جناب مهندس دهداری نژاد در این پست معرفی شد.امروز که دوباره از همون مسیر رد شدم این پیچ زینتی رو دیدم که تو زمستان هرس شده بود و حالا کلی غنچه داده و بعضی هم که شکوفا شدن و زینت بخش فضای سبز شدن. ولی گلهایی که باز شدن برخلاف گلهایی که سال گذشته دیدم، به رنگ بنفش هستن و این برام خیلی جالب بود. البته در معرفی این گیاه ذکر شده که دارای گلهای بنفش هم هست ولی از نظر ظاهری هم تفاوتهایی با گلهای سفید رنگ قبلی داره!

طبق معمول این فصل، شته ها به سرشاخه های جوان حمله کرده و از شیره گیاهی تغذیه میکنند.

 


گلهای اقاقیا

در منطقه شمال گیاهان مختلفی در جنگل وجود دارند که اکثرا خزن پذیر بوده و با آغاز فصل رویش شروع به فعالیت می کنند. یکی از درختانی که در مناطق کوهپایه ای به وفور دیده میشه درخت اقاقیا هست. این درخت با نام علمی Robinia pseudoacacia  و نام انگلیسی  Black Locust  دارای برگهای مرکب، خزان کننده، متحمل به گرما و سرمای زیاد و دارای سیستم ریشه ای گسترده است. گلهای این گیاه در اردیبهشت ماه در روی خوشه هایی به طول 10-15 سانتیمتر دیده می شوند. نکته قابل توجه رایحه دلپذیر این گلهای زیبا است.

و یک شقایق زیبای دلسوخته...

[ یکشنبه ۱٤ اردیبهشت ۱۳٩۳ ] [ ۳:٠٦ ‎ب.ظ ] [ گل یخ ]