من یک جوانه ام
باغبانی * گیاهان آپارتمانی * گلهای فصلی * سبزیکاری * گیاهشناسی * عکاسی و کمی متفرقه 
قالب وبلاگ
آخرين مطالب

مرکبات دارای ارقام متنوع و زیادی می باشد که برخی از آنها دارای ارزش خوراکی هستند و برخی هم به عنوان پایه مورد استفاده قرار میگیرند. از متداول ترین پایه های مورد استفاده  نارنج، پونسیروس، سیتروملو، سیترنج و نارنگی کلئوپاترا می باشند که هر کدام دارای ویژگیهای خاص خود هستند. فلائینگ دراگون (Flying Dragon) سلکسیونی از پونسیروس می باشد که مقاوم ترین پایه مرکبات نسبت به سرماست. یکی از مسائلی که سبب می شود فلائینگ دراگون نسبت  به سایر ارقام متمایز باشد خزان پذیر بودن آن است، زیرا باعث می شود که سرما را تا 20 درجه سانتیگراد زیر صفر تحمل نماید. فلائینگ دراگون به عنوان یک پایه کوتاه کننده در مرکبات شناخته شده و برای پرورش گلدانی انواع مرکبات مناسب است. در شرایط شمال کشور شکوفه ها کمی زودتر از سایر مرکبات و در شاخه های بدون برگ ظاهر می گردند. پس از شکوفایی گلها بلافاصله برگها هم ظاهر می شوند.

 


درختی است کند رشد،برگها دارای سه برگچه و شاخه ها تیغ دار و دارای پیچیدگی است که  هنگام خزان زیبایی خاصی به درخت می بخشد. گلبرگهای فلائینگ دراگون کمی متفاوت با گلبرگ سایر مرکبات بوده و  چندان معطر هم نیست ولی زیبایی خاصی دارد. 

 علاوه بر تکثیر جنسی، تکثیر آن از طریق رویشی توسط قلمه نیز امکان پذیر است و امکان تهیه پایه های یکنواخت به راحتی میسر می گردد. این پایه در انواع خاکها قابلیت رشد دارد و تاثیر زیادی در ارتقای کیفیت میوه دارد.

[ چهارشنبه ٢٧ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ٩:۱٥ ‎ب.ظ ] [ گل یخ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آفتاب به گیاهی حرارت می دهد که سر از خاک بیرون آورده باشد. اینستاگرام من : baghban65 پست الکترونیک : z_farshid@yahool.com
موضوعات وب
آرشيو مطالب
RSS Feed

کد جستجوی گوگل در سایت یا وبلاگ
جستجو در: