خدا را صد هزار مرتبه شکر که امسال این فرصت دست داد تا در روزهای اول زندگی مشترک که با تعطیلات نوروز همزمان بود را در کنار همسرم باشم. شرکتی که ایشون در آن کار میکنند این فرصت را به وجود آورد تا 4 روز طلایی برای ما رقم بخورد ولو اینکه فقط شبها ایشان را میدیدم و باقی روز با تور تفریحی شرکت به گشت و گزار در کنگان و عسلویه و سیراف بپردازیم.

شهرستان هایی که نام بردم مناطق بسیار بکر و جالبی هستند ، ساحل زیبا و تمیز و طبیعت کوهستان بسیار جذاب دارند و اگر گذرتان به بوشهر افتاد فرصت دیدن این شهرستان ها را از دست ندهید. حتی برای من که خودم بچه دریا هستم بیشتر تفریحاتم عمرم در دریا و کنار آن گذشته ، دیدن این ساحل و طبیعت بسیار هیجان انگیز بود.

 ساحل کنگان :

 

 

در کنار این زیبایی ها همسران و پدران خیلی از هموطنان ما در محیطی سخت و بسیار آلوده کار میکنند و طی بازدیدی که از چند فاز برای خانواده ها ترتیب دادند به سختی کارشان بیش از پیش واقف شدم و عزمم را جزم کرده تا هر فرصتی که دست حتی اگر ثانیه ایی باشد قدردان همه ای عزیزان و همچنین همسر مهربان خودم باشم و حداقل محیط خانه را آرام و دلپذیر کنیم.

 


جنگلهای حرا یا مانگرو در خلیج نایبند :

در این عکس دریا در حالت جزر ( عقب رفتن آب دریا ) است و میشد به میان جنگل رفت.

 

 

 

ریشه های درختان حرا که برعکس گیاهان دیگر سر از خاک بیرون می آورند تا تنفس کنند :

 

 

ساحل صخره ایی نایبند :

در این ساحل طول امواج در برخورد با صخره های کنار ساحل به چند ده متر می رسد و در آن روزی که ما بودین دسته دسته عروس های دریایی به ساحل می آمدند که برای بازدید کنندگان خیلی جالب بود.

 

 

 

 

کوه پردیس که با داشتن خاصیت مغناطیسی و همچنین قدمت تاریخی آن جالب توجه بود. گویا در گذشته بر روی آن آتش می افروختند تا کشتی بانان به سمت ساحل هدایت شوند.

[ جمعه ۱٥ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ٦:۱٧ ‎ب.ظ ] [ زهرا فرشید ]